Czas trwania czynności pozbycia się pleśń to od dnia do trzech dni. Poniższa metoda daje zbliżony efekt do profesjonalnego usunięcia grzybów oraz pleśni przez firmę specjalizującą się w tym zakresie.

Przygotuj pomieszczenie do usunięcia grzybów oraz pleśni. Zabezpiecz folią malarską podłogi ( będziesz używał środków z chlorem i fosforem które są bardzo niebezpieczne dla drewna, powierzchni lakierowanych czy dywanów, wykładzin). Zabezpiecz też wszystkie meble folią ( zapach preparatu bardzo szybko wchłania się w meble). Zrób to bardzo dokładnie, ponieważ każda nieuwaga może w następstwie spowodować uszkodzenie sprzętu lub podłogi.

Przygotuj strój oraz środki ochronne których użyjesz podczas aplikacji środka. Przygotuj strój który będziesz mógł wyrzucić po zaaplikowaniu, rękawice z grubej gumy, okulary ochronne, maska ochronna oraz czapka najlepiej ze śliskiego materiału. Przed zaczęciem pracy upewnić się czy nie masz alergii ani uczulenia na żaden Środek który aplikujesz Jeśli masz to pod żadnym pozorem nie zaczynaj procedury odgrzybiania, środki chemiczne które będziesz używał są w formie wziewnej (pryskane). Co oznacza łatwość dostaje się do twoich dróg oddechowych. W następstwie czego możesz dostać duszności oraz wymiotów lub innych objawów zatrucia się.

Poniżej znajduje się omówienie środków ochronnych które musisz zastosować.
– strój ma zakrywać całą powierzchnię twojego ciała, powinien być z materiału śliskiego (nie bawełna)
– rękawice z grubej gumy- chronią twoje ręce przed substancjami żrącymi oraz wchłanianie drażniącego zapachu do twojej skóry. Pamiętaj o nałożeniu rękawic podczas każdą czynność, ponieważ zapach chloru bardzo szybko przywiązuję się do skóry.
– okulary ochronne to jeden z najważniejszych rzeczy przy aplikacji środka, ponieważ jeśli środek wpadnie ci do oka to oprócz ogromnego bólu związanego z dostaniem się substancji żrącej do oka stracisz częściowo wzrok na okres 9, 10 dni.
– maski ochronne- zalecam użycie masek firmy 3M są wyjątkowo dobre jak na maski jednorazowego użytku
– czapka ochronna to środek który chroni twoją głowę przed substancjami żrącymi kapiącymi z góry. Nie pozwoli dojść do podrażnienia skóry głowy oraz odbarwienia włosów.

Po skompletowaniu ubioru oraz środków ochronnych możesz przystąpić do aplikowania środka zwalczających grzyb oraz pleśń

3 aplikacja środków grzybobójczych.
Procedura składa się z aplikacja trzech środków które są w powszechnym użyciu (nie licencyjnym) środki oraz kolejność aplikacji (rozpylania odgrzybiacza) jest ustalona nieprzypadkowo. Ścisłe przestrzeganie procedury jest jednym z kluczowych elementów powodzenia odgrzybiania. Pierwszy środek to CT 99 środek usuwający grzyby jest dobrym preparatem do walki z grzybem oraz pleśnią powierzchniowo. Należy go zastosować na powierzchni całej ściany stosując proporcje na 1 metr kwadratowy ściany zastosować 0,4 litra bez rozcieńczenia preparatu a 0,6 po rozcieńczeniu.
Aplikacji środka odczekać 1 godz, następnie dokładnie przetrzeć gąbką całą powierzchnię ściany. Zostawić pokój na co najmniej 3 godz. zamknięty bez cyrkulacji ( z zamkniętymi oknami).
Kolejnym środkiem jest ORIUSE EXTRA 250. Środek zaaplikować tylko w miejscach ognisk grzybów. Środek działa penetrująco. Pomieszczenie zostawić na 40 min, następnie wetrzeć środek gąbką ( nową). Pokój wierzyć 2h.
Ostatni środek zwalczający grzyby to Pufas. Jest ośrodek powierzchniowy zabezpieczający. Należy go zaaplikować na ognisko grzybów oraz w obrębie 15 cm dookoła nich. Pomieszczenie musi być zamknięte podczas aplikacji oraz dwie godziny po aplikacji środka grzybobójczego. Wietrzyć jeden dzień w razie powstania pleśń oraz grzybów powtórzyć odgrzybianie.

Procedura zwalcza 85% rodzajów grzybów jest to najlepszy efekt jaki możemy uzyskać nieprofesjonalnymi środkami grzybobójczymi ( takimi które nie wymagają licencji na środki żrące oraz niebezpieczne). Tylko profesjonalne firmy mają szansę zwalczyć 100% rodzajów grzybów i pleśni gwarantując skuteczność odgrzybiania. Cena za odgrzybianie pomieszczenia zaczyna się od 290 zl. Oszczędź sobie trudu i zapewnić swojej rodzinie gwarancje że pleśń nie powróci.

KOMENTARZE 0

Zostaw komentarz