Nadmierna wilgoć w domu może powodować wiele niekorzystnych dolegliwości zdrowotnych takich jak choroby układu oddechowego, osłabienie organizmu, problemy ze snem lub ciągłe przemęczenie dla tego tak ważne jest nieustanny nadzór nad poziomem zawilgocenia. Jak łatwo przewidzieć długotrwała wilgoć w domu powoduje powstawanie grzybów i pleśni. Pozbycie się wilgoci nie jest łatwym zadaniem, metody jakie użyjemy uwarunkowane są jak głęboko wilgoć wniknęła w ścianę.
Zwykłe wietrzenie pokoju pomoże nam pozbyć się wilgoci tylko i wyłącznie z pierwszej warstwy (tynku), ponieważ przenikalność tak rozproszonego strumienia powietrza jest niewielka.
Wietrzenie pokoju oraz zastosowanie wiatraka budowlanego pozwala wniknąć w głębsze partie warstw ściany, ta metoda ma wiele wad miedzy innymi na jej niekorzyść wpływa powolny proces wytrącania się wody ze ściany, oraz to że temperatura za oknem musi być dość wysoka przy bardzo niskiej wilgotności powietrza.
Osuszanie osuszaczem budowlanym jest to bardzo efektywna metoda trzeba jednak pamiętać żeby zminimalizować obszar w którym działa osuszacz. Osuszacze te działają na cały obszar ściany dla lepszego efektu powinno się stosować razem z wiatrakiem budowlanym pozwali to zoptymalizować działanie.
Na bardzo dużą wilgoć która utrzymywała się przez dłuższy czas należy stosować osuszacz, wiatrak oraz nagrzewnice tylko takie połączenie gwarantuje pozbycie się wilgoci ze wszystkich warstw.
Podsumowując najbardziej optymalne jest zastosowanie osuszacza budowlanego oraz wiatraka. Samym wietrzeniem pozbędziemy się wilgoci z tylko jednej warstwy.
Dzięki wietrzeniu pozbywasz się w optymalnych warunkach maksymalnie 0,8L na dobę
Dzięki zastosowaniu osuszacza oraz wiatraka przemysłowego bez najmniejszych problemów osiągniesz skuteczność jakieś 20 L na dobę przy synchronizacji i fachowemu rozmieszczeniu to rząd 34-55 L na dobę.
Sam wybierz co jest skuteczniejsze.
KOMENTARZE 0