W tego typu wyborach trzeba zastanowić się czego potrzebujemy, w dzisiejszych realiach mamy szeroki wachlarz wyboru, nie można jednoznacznie wybrać jednego modelu i powiedzieć że dla jednego będzie on idealny a już dla następnego nie. W tym artykule opiszę na co trzeba zwracać uwagę przy wyborze osuszacza oraz czego się wystrzegać.

 

Przy ciągłym używaniu mam tu namyśli np. przygotowywanie domu czy mieszkania do remontu, osuszanie tynków bądź murów w stanie surowym mniejsze znaczenie ma klasa chłonności osuszacza dlatego wskazane jest używanie osuszacza o mocy do 50 L na dobę wraz z mocnym wiatrakiem. Wiatrak powinien pracować w trybie długim.

Jeśli chodzi o osuszacz do zalania należy wybrać osuszacz 80 L na dobę z wiatrakiem procującym impulsowo. Dzięki takiemu znacznie skrócimy czas osuszania a co za tym idzie koszt. Maksymalnej mocy osuszacz jaki możemy wybrać to 90 L na 24h, większe nie spełniają tak swojej funkcji.

jeśli chodzi o osuszanie po powodzi najlepiej wybrać osuszacz o jak największej mocy (przedział od 80 do 160 L na 24h) oraz wiatraki w pracy ciągłej.

osuszacze poniżej 35 L na dobę nie nadają się do pracy jako samoistny osuszacz, działają jako wsparcie.

KOMENTARZE 0

Zostaw komentarz