Piwnice do dość specyficzne miejsce jeśli chodzi o walkę z wilgocią, z racji położenie jest to walka ciężka, ale spokojnie, nie tak beznadziejna jak walka Don Kichota z wiatrakami. W kilku słowach walka jest utrudniona, ponieważ zazwyczaj są to miejsca gdzie jest mały przeciąg. Cyrkulacja powietrza jest bardzo ważnym aspektem jeśli mówimy o wilgotności w pomieszczeniach.
Sam osuszacz powietrza może nie wystarczyć, ponieważ ściany mogły już przejść wilgocią.
Osuszacz powietrza w przypadku kiedy wilgoć wdarła się do ściany niewiele pomoże. Takie osuszanie nie przyniosło by żadnego skutku, ponieważ wilgoć bardzo szybko by powracała. W takim wypadku trzeba wynająć osuszacz budowlany.

Najpierw trzeba pozbyć się nadmiaru wilgoci z ścian a później zająć się wilgocią w pokoju. Osuszacz powietrza w takich miejscach powinien dysponować dużą chłonnością z przeciwieństwie do domu, tu moc ma znaczące znaczenie. Pewnie zastanawiacie się dlaczego tu akurat moc ma znaczenie, sprawa brew pozorom jest prosta i logiczna jak budowa cepa. Piwnice, garaże są duże gabarytowo a słabej obiegu powietrza więc osuszacz musi być mocny aby nie musieć go ciągle przenosić itp. Obieg powietrza to jedna przyczyna (ważna ale nie jedyna) kolejnym argumentem jest to że wilgoć nie wdziera się jedno licie w takich miejscach nadmiar wilgoci dostaje się szybko a naturalnie się bardzo wolno wytrąca.

Polecał bym osuszacze kondensacyjne, co prawda ich idealne środowisko pracy to ciepłe miejsca o dużej wilgotności (tak samo jak moje idealne wakacje) a w piwnicach o wysokich temperaturach rzadko jest mowa ale przez budowę i zasadę działanie osuszacza kondensatorowego sprostuje zadaniu. Osuszacz ten pobudza cyrkulacje oraz ma o wiele większe obszar działania.

KOMENTARZE 0

Zostaw komentarz