Osuszanie piwnicy i fundamentów Warszawa

Strona główna » Osuszanie piwnicy i fundamentów Warszawa

Wilgoć jest zjawiskiem, które może stanowić czynnik odpowiedzialny za generowanie różnych problemów. Usunięcie efektów zawilgocenia często może okazać się być bardzo kosztowne, jak i problematyczne, tym bardziej jeżeli chodzi o osuszenie piwnic czy też osuszanie fundamentów. Osuszanie piwnic w większości sytuacji stanowi bezpośredni skutek zalania mieszkania albo powodzi po mocnych opadach deszczu. Nierzadkim przypadkiem jest także niewłaściwy sposób zabezpieczenia domku, obiektu przed wodą gruntową. Nieszczelna albo słaba izolacja prowadzi w efekcie do wchłonięcia wilgoci przez podpiwniczenia oraz fundamenty, mamy wówczas do czynienia z tak zwanym kapilarnym podciąganiem wilgoci, która później już w budowlanej substancji zostaje przetransportowana do wyższych części budynku. W takich sytuacjach zalecane jest przeprowadzenie osuszania oraz poprawienia izolacji przeciwwilgociowej i przeciwwodnej fundamentów.

osuszanie piwnic Warszawa
Skuteczne osuszanie piwnic Warszawa i nie tylko

Niewłaściwa izolacja fundamentów w budynku, awaria instalacji wodno-kanalizacyjnej, przeciekający dach czy nawet awaria pralki albo zmywarki mogą się przyczyniać do zalania domu i pojawienia się wszelkich mających z tym związek efektów. Zalanie nieruchomości ma wpływ na rosnącą wilgotność powietrza, co może stanowić przyczynę rozwijania się na suficie, ścianach czy posadzce zagrażających naszemu zdrowiu, a nawet życiu pleśni oraz grzybów. Wilgoć wpływa także negatywnie na konstrukcję danego budynku, co może obniżyć jej trwałość. Dlatego proces osuszania po zalaniu jest taki istotny i powinien zostać zlecony profesjonalistom, tak samo jak odgrzybianie mieszkania czy ozonowanie pomieszczeń. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oraz potrzebom klientów, posiadamy w swojej ofercie profesjonalne usługi mające związek z osuszaniem piwnic w Warszawie po zalaniach i nie tylko. Osuszamy również płaskie dachy, fundamenty i ściany. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi, możemy zadziałać bardzo szybko, a przy tym dokładnie. Poza tym, oferujemy także usługę zlokalizowania źródła przecieków, co umożliwi skuteczną eliminację problemu z wilgocią i pleśnią pojawiającymi się na terenie nieruchomości.

Osuszanie piwnic Warszawa – jak wygląda taki proces?

Osuszanie piwnic jest procesem długotrwałym i wymagającym sporych nakładów finansowych. Pierwszym z etapów osuszania będzie zlokalizowanie źródła wycieku i dokonanie pomiaru wilgotności. Po przeprowadzeniu właściwych pomiarów, fachowcy będą mogli wybrać właściwą metodę osuszania i dobrać do niej odpowiedni sprzęt (osuszacz). W zależności od przyczyn zawilgocenia/zalania możemy spróbować swoich sił albo zlecić proces osuszania profesjonalnie działającej firmie. Jeśli do zalania doszło na skutek awarii instalacji kanalizacyjnej albo wodnej, zaleca się skorzystanie z usług świadczonych przez profesjonalną firmę – ogranicza się dzięki temu ryzyko dodatkowych kosztów i poniesienia ewentualnych strat.

Osuszanie fundamentów Warszawa

Zawilgocenia i zalania mogą mieć różnorodne przyczyny, zatem osuszanie po zalaniu wymagać będzie zastosowania różnych metod pracy. W wypadku wilgoci technologicznej na ścianie albo nieprzyjemnej woni stęchlizny w piwnicy, powinno się używać innych metod osuszania pomieszczenia, aniżeli w przypadku osuszania po prostu po zalaniu. W ostatnim z wymienionych przypadków, nierzadko konieczne będzie przeprowadzenie profesjonalnego osuszania podposadzkowego, które zapobiegnie kolejnemu podsiąkaniu ścian.

Kompleksowe osuszanie domu od piwnicy po dach – Warszawa oraz okolice

Działamy na terenie Warszawy świadcząc usługi powiązane z odgrzybianiem oraz osuszaniem nieruchomości, jak również skutecznym wykrywaniem źródła przecieków oraz zalań w przypadku prywatnych klientów, przedsiębiorców i klientów instytucjonalnych. W przypadku każdego klienta przygotujemy całą dokumentację z przeprowadzonego procesu osuszania. Pracujemy wyłącznie na najnowocześniejszym sprzęcie, dobierając techniki i metody pracy do stanu osuszanych pomieszczeń, dzięki czemu możemy działać sprawnie, szybko, a co najbardziej istotne skutecznie.

Osuszanie fundamentów Warszawa – wynajem osuszaczy

Wynajmujemy naszym klientom osuszacze powietrza wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie. Każdy osuszacz przed wynajęciem, sprawdzany jest pod względem wydajności i skuteczności skraplania wilgoci. Dbamy o to, aby nasza firma oferująca osuszacze była przygotowana do obsługiwania klientów w różnorodnych sytuacjach, zaczynając od zwykłego zalania, kończąc na osuszaniu hal magazynowych. Każde zlecenie wykonujemy szybko i solidnie, o czym świadczą liczne, pozytywne opinie wcześniejszych klientów.

Wykonanie pomiarów wilgotności

Dzięki użyciu nowoczesnych, bezinwazyjnych urządzeń pomiarowych, będziemy w stanie bardzo szybko zlokalizować źródło zawilgocenia oraz dobrać najlepszą z możliwych metod osuszania.

Zlokalizowanie wycieków

Dzięki użyciu specjalnego sprzętu, będziemy w stanie wykryć wszelkie wycieki, chociażby z instalacji Ciepłej Wody Użytkowej czy Centralnego Ogrzewania.

WYCIEKI AWARYJNE & PĘKNIĘCIA RUR

Jesteśmy do dyspozycji przez 7 dni w tygodniu

+48 531 716 813 lub Skontaktuj się z nami

Created by: Kadmix