Osuszanie po zalaniu

Strona główna » Osuszanie po zalaniu

Co jest najważniejsze?

Przy zalaniu, w przeciwieństwie do innych typów zdarzeń wywołujących nadmierną wilgotność w murach, kluczową role odgrywa czas. Wobec tego warto jak najszybciej skontaktować się z firmą, która oferuje usługi osuszania.

NexusHome – osuszanie po zalaniu Warszawa – zapewniamy pełną i profesjonalną obsługę po zalaniach!

Po zalaniu kluczowym czynnikiem jest czas, ponieważ w wyniku wypadku do ściany stale dostaje się woda. Pamiętaj, im szybciej zadzwonisz, tańsze będzie osuszanie!

Pierwszy krok to zakręcenie dopływu wody. Zmniejszy to zaciek, a tym samym osuszanie będzie łatwiejsze i tańsze. Jeśli z jakiegoś powodu nie możemy zakręcić wody, przykładowo zalewa nas sąsiad, a nie ma go w domu, możemy odciąć dopływ wody z zaworów na klatce schodowej, lecz najlepiej skorzystać z pomocy konserwatora. Zna on lokalizację zaworów i po zakręceniu wody odpowiada za ewentualne konsekwencje. Jeśli konserwator zwleka z wykonaniem czynności, warto zadzwonić do niego i nagrać rozmowę lub wysłać SMS – to potwierdzenie kontaktu, które może przydać się przy uzyskaniu odszkodowania.

Osuszanie warto zlecić fachowcom. W naszej firmie Osuszacz-Maz oferujemy osuszanie ścian po zalaniu, a także wykonujemy osuszanie wylewki po zalaniu. Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, dzięki któremu możemy wykonać usługi szybko, tanio i skutecznie.

Jakiego niebezpieczeństwa można się spodziewać?

Największym niebezpieczeństwem przy zalaniu jest fakt, że woda może przemieścić się do podłogi i odkształci parkiet, panele czy zagnieździ się pod płytkami.

Później narażona jest instalacja elektryczna, zwłaszcza w starszym budownictwie, gdzie nie wszystkie instalacje są zabezpieczone przez gumową powłokę albo powłoka ta jest uszkodzona.

Z taką wilgocią najlepiej nie walczyć samemu, ponieważ domowe sposoby, jak pozbyć się wilgoci, mogą być używane głównie jako uzupełnienie w działaniu profesjonalnego sprzętu.

Częste wietrzenie czy dogrzewanie działa tylko na wierzchnie warstwy ściany, a co za tym idzie, pozostałe warstwy są nadal z nadmierną wilgotnością. W efekcie problem może pozornie zniknąć, ale wilgoć w ścianie czy posadzce może istnieć nadal, co może przyczynić się do powstawania grzybów i pleśni.

 

 

 

 

 

 

Dokumenty po zalaniu

O zalaniu powinny informować odpowiednie dokumenty, w tym najważniejsze to:

  • protokół szkody – należy dopilnować, aby znajdujące się w nim zdjęcia były ostre i wydrukowane w kolorze, a opis był jak najbardziej szczegółowy, zaczynając od godziny powiadomienia administracji i sąsiada, a kończąc na zmierzeniu wielkości plamy wilgoci na ścianie
  • dokumentacja techniczna wilgotności ściany bezpośrednio po zalaniu oraz po osuszaniu – dokument sporządza firma osuszająca i będzie wykorzystywany w procesie odszkodowawczym oraz administracyjnym, zawiera mapowanie wilgoci w ścianie, przyczynę zalania oraz specyfikację ściany po osuszeniu
  • protokół powykonawczy z informacją o usunięciu szkody

 

 

 

 

 

 

 

NexusHome – osuszanie po zalaniu Warszawa –zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług!

 

 

 

 

 

WYCIEKI AWARYJNE & PĘKNIĘCIA RUR

Jesteśmy do dyspozycji przez 7 dni w tygodniu

+48 720 820 010 lub Skontaktuj się z nami

Created by: Kadmix

Zadzwoń do nas