Osuszanie ścian i murów Warszawa

Strona główna » Osuszanie ścian i murów Warszawa

Osuszanie ścian i murów to bardzo skuteczna metoda usuwania wilgoci , która stała się bardzo popularna wśród właścicieli domów ze względu na swoją prostotę i niski koszt. Gdy Twój dom ulegnie zniszczeniu w wyniku zalania lub innych problemów z wodą i ściekami, możesz udać się po pomoc do specjalistów. Firma NexusHome obsługuje klientów z Warszawy i okolic wysokiej jakości usługami w zakresie osuszania budynków, odgrzybiania oraz dezynfekcji pomieszczeń. Firma NexusHome osuszanie ścian Warszawa została założona przez grupę specjalistów, którzy współpracują ze sobą od wielu lat. Pracownicy używają wyłącznie materiałów wysokiej jakości, spełniających wszystkie obowiązujące normy. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który pozwala nam szybko poradzić sobie z każdym zadaniem.

osuszanie ścian, murów Warszawa
Renomowana usługa osuszenia ścian i murów - Warszawa

Osuszanie murów Warszawa – Jak to robimy?

Wilgotne ściany są nie tylko irytujące, ale także szkodliwe dla zdrowia, gdyż sprzyjają powstawaniu pleśni i pleśni. Ponadto wilgoć może prowadzić do uszkodzenia konstrukcji budynku, izolacji ścian czy wyposażenia wnętrz. Istnieje kilka sposobów na osuszanie ścian i murów w Warszawie: 

 • Nagrzewnice wentylatorowe – Ściany suszy się za pomocą nagrzewnic umieszczonych w wilgotnych pomieszczeniach. Gorące powietrze powoduje odparowanie wilgoci z powierzchniowych warstw ściany, aż osiągną stan równowagi z otoczeniem. Należy jednak zauważyć, że metoda osuszania ścian w Warszawie  nie jest niezawodna, ponieważ wilgoć z wierzchniej warstwy często przedostaje się do ściany podczas ogrzewania i po wyłączeniu nagrzewnic– część wraca na powierzchnię.
 • Osuszanie metoda kondensacyjną  – W suszeniu kondensacyjnym ściany są osuszane przez kondensację pary wodnej w powietrzu. Powoduje to spadek wilgotności i parowanie wilgoci ze ścian. Powietrze zasysane jest przez wentylator i kierowane do parownika chłodzącego, gdzie ulega ochłodzeniu i kondensacji pary wodnej. Skropliny gromadzone są w zbiorniku, który odprowadza je do kanalizacji. Suszarki kondensacyjne działają skutecznie w temperaturach od 0°C do 40°C.
 • Osuszanie murów w Warszawie metodą absorpcyjną – jest to proces, w którym para wodna znajdująca się wewnątrz ściany jest pochłaniana przez otaczające powietrze, pozostawiając ściany suche. Woda wydzielana jest poprzez dyfuzję pary wodnej wewnątrz ściany, która następnie ulega odparowaniu.

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalne osuszanie murów i ścian?

Kiedy masz przeciek w dachu lub zalanie domu, musisz szybko i skutecznie osuszyć ściany. Woda wnikając w ścianę może spowodować poważne uszkodzenia konstrukcji budynku i jego wnętrza. Suszenie ścian to najskuteczniejszy i najbardziej ekonomiczny sposób na wyeliminowanie wilgoci. Typowe osuszenie ściany wymaga około 2 tygodni, ale ten czynnik czasu może się różnić w zależności od grubości ściany, temperatury powietrza i poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Warto również pamiętać, że po uszkodzeniu przez wodę w pomieszczeniu może pojawić się pleśń, która będzie wymagała dodatkowej obróbki.

Aby budynek był bezpieczny, trwały i piękny, należy zastosować profesjonalne osuszanie ścian. Profesjonalni wykonawcy suszenia ścian będą w stanie zapewnić, że praca zostanie wykonana prawidłowo, co oznacza, że nie musisz się o nic martwić. Istnieje wiele powodów, dla których zatrudnienie profesjonalisty jest lepsze niż próba zrobienia tego samemu:

 • Profesjonalna firma zajmujące się osuszaniem ścian i murów w Warszawie ma dostęp do narzędzi, których nie mają właściciele domów. Narzędzia te ułatwiają i przyspieszają pracę.
 • Firma ma doświadczenie w wykonywaniu tego typu prac, więc wie, ile czasu zajmie jej wykonanie projektu i dokładnie, jakie kroki należy wykonać, aby praca została wykonana prawidłowo.

Jakie są zalety osuszania ścian i murów przez NexusHome?

 • Korzystne dla konstrukcji budowlanych – dobrze wysuszone ściany i mury wytrzymują dłużej niż te o dużej wilgotności. Metoda osuszania pomaga uniknąć pęknięć konstrukcji spowodowanych warunkami atmosferycznymi.
 • Eliminuje szkodliwą dla zdrowia wilgoć. Oczyszczanie ścian z zarazków i bakterii, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia.
 • Zapobieganie kondensacji pary wodnej w łazienkach, kuchniach, przedpokojach i innych pomieszczeniach o dużej wilgotności.
 • Nie wymaga żadnych prac budowlanych ani przebudowy ścian. Oznacza to także, że po zakończeniu procesu nie pozostaną żadne zanieczyszczenia. W trakcie tego procesu w ścianach nie powstają żadne dziury, więc nie ma potrzeby martwić się o dodatkowe naprawy na późniejszym etapie.
 • Oszczędność czasu i pieniędzy – NexusHome osuszy każdy rodzaj powierzchni, bez względu na to, czy jest to beton, cegła czy kamień, bez naruszania jej struktury lub integralności.
 • Sprawdzone rozwiązania – na stronie https://osuszacz-maz.pl/ znajdziesz tylko innowacyjne rozwiązania problemów związanych z wilgocią w ścianach i murach o bardzo wysokim stosunku jakości do ceny. Proces osuszania został przetestowany na tysiącach budynków i okazał się skuteczny nawet w ekstremalnych warunkach, takich jak wysoka wilgotność czy pleśń.

WYCIEKI AWARYJNE & PĘKNIĘCIA RUR

Jesteśmy do dyspozycji przez 7 dni w tygodniu

+48 531 716 813 lub Skontaktuj się z nami

Created by: Kadmix