Wykrywanie wycieków wody Siedlce

Niezależnie od rozmiaru wyciek wody w mieszkaniu nie jest czymś, co można zbagatelizować. Długotrwale ignorowany może narazić na wilgoć ogromną część murów i przysporzyć problemów z grzybem, osłabiając całą konstrukcję. Na szczęście z nami profesjonalne wykrywanie wycieków Siedlce jest łatwe i szybkie. Sprawdź, jak to robimy.
lokalizowanie wycieków wody Warszawa

Wykrywanie wycieków Siedlce – krok po kroku

Metodę wykrywania wycieków zawsze dobieramy adekwatnie do budynku, jego stanu i rodzaju zastosowanej instalacji. Niezależnie od skomplikowania sytuacji jesteśmy w stanie znaleźć źródło wilgoci i w razie konieczności podpowiedzieć również skuteczny sposób na naprawę usterki.

Pierwszym krokiem podejmowanym jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań, są oględziny pomieszczenia i zbadanie wilgotności ścian i podłóg specjalną aparaturą. Daje to sporo informacji na temat potencjalnego wycieku, jego skali i poczynionych zniszczeń. W przypadku instalacji składających się z kilku obiegów wody wykonujemy próbę ciśnieniową, by upewnić się, który z nich uległ rozszczelnieniu.

Następnie przy wykorzystaniu temografu lokalizujemy wszystkie pasywa wodne w budynku (czyli miejsca, gdzie odłożyła się wilgoć), co pozwala na ocenę skali zalania i ustalenie, w którym dokładnie miejscu do niego doszło. Dokładniejsze wyniki uzyskujemy, wykorzystując następnie gaz znacznikowy, który pozwala z dużą precyzją wskazać na nieszczelności, nawet jeśli są bardzo niewielkie i pozornie nieistotne. Dzięki temu, decydując się na interwencję w instalację wodno-kanalizacyjną, możesz usunąć nawet niewielkie usterki, które dopiero w przyszłości mogłyby skutkować większymi problemami. Wykorzystanie gazu znacznikowego jest całkowicie bezpieczne dla ludzi, instalacji, która poddawana jest diagnozie, jak również pozwala na zbadanie stanu dowolnego układu – zamkniętego, jak i półotwartego.

Ostatnim krokiem jest sporządzenie odpowiedniej dokumentacji – zarówno technicznej, jak i zdjęciowej, a na życzenie klienta przygotowujemy również fachowy opis dla ubezpieczycieli – dzięki czemu możliwe jest błyskawiczne odzyskanie pieniędzy, jak również bezgotówkowe rozliczenie pracy.

Kompleksowe wykrywanie wycieków Siedlce

Samo zlokalizowanie wycieku to tylko jeden, choć istotny, krok do rozwiązania problemów. Ważne jest również, by po naprawie dokonać ponownego pomiaru, dającego pewność o poprawnym usunięciu awarii, a także przeprowadzenie osuszenia dotkniętego obszaru. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko wystąpienia wykwitów grzyba i nieprzyjemnego zapachu we wnętrzu pomieszczenia – a jeśli już do tego doszło, to z naszą pomocą również się go pozbędziesz. Postaw na fachowe i profesjonalne rozwiązania!

Created by: Kadmix