Odgrzybianie metalami szlachetnymi to najnowsza technologia zwalczania grzybów, pleśni, bakterii i wielu inny drobnoustrojów. Ogromną zaletą tej metody jest brak jakichkolwiek negatywnych oddziaływań na organizm ludzki, zwierzęcy oraz roślinny przy zabójczej skuteczności w likwidowaniu pleśni oraz grzybów. W Polsce technologia odgrzybiania oraz zabezpieczania powierzchni nanocząsteczkami jeszcze raczkuje jest jeszcze bardzo mało popularna, u naszych zachodnich sąsiadów jest to już najpopularniejsza metoda, szeroko stosowana zarówno w zabudowie prywatnej jak i w budynkach specjalistycznych takich jak szpitale, przedszkola, fabryki itp. Zaleca ją się szczególności przy następujących czynnikach:
-krótki czas odizolowania pomieszczenia (przy standardowej procedurze odgrzybiania chemicznego chloru z ozonem czas retencji pomieszczenia trwa 24h a całkowity zapach znika po 70h). Przy odgrzybianiem srebrem niema czasu odizolowania pomieszczenia.
– przy niemowlakach, dzieciach, zwierzętach oraz roślinach (przy standardowej procedurze odgrzybiania chemicznego na bazie chloru z ozonem czas pełnego utlenienia się środków to aż dwa tygodnie, w którym wymienione wyżej grupy nie mogą użytkować lokalu). Nanocząsteczki są całkowicie bezpieczne i czas po jakim można użytkować lokal wynosi 30 min.

KOMENTARZE 0

Zostaw komentarz